Zielona Ściana

Zielona ściana

Długo by wymieniać jaki wpływ ma na nas zieleń– począwszy od poprawy jakości powietrza, otoczenia, poprzez walory estetyczne, ekologiczne, ekonomiczne, aż po polepszone samopoczucie i zdrowie. Chciałabym, aby jak najwięcej ludzi mogło otoczyć się tym, skąd się właściwie wywodzimy, czyli naturą. Zajmuję się florą i przyrodą w pełnej jej okazałości – wiedza i edukacja botaniczna, zielarska, zielone warsztaty, aranżacje zieleni do wnętrz, ogrodów oraz planowanie przestrzeni i krajobrazu.

Zielone Ściany

Wykonuję dowolnej wielkości i konfiguracji panele na ściany z mchu i chrobotka, czyli roślin stabilizowanych.

Rośliny stabilizowane to takie, które zostały utrwalone w naturalny sposób. Służą przez lata jako piękna ozdoba. Ponadto są 100% biodegradowalne.

Nadają się do pokrycia całej ściany lub tylko części (np. stojący czy wiszący obraz).

Żywe zielone ściany i obrazy:

  • pozwalają uzyskać naturalny, a zarazem nowoczesny design w pomieszczeniu,
  • nie potrzebują światła ani wody, można je więc wykonać w dowolnym miejscu w pomieszczeniu,
  • intrygują, wyciszają emocje, ale jednocześnie pobudzają kreatywność.

Projekt, wykonanie, obsługa

Oferuję również dobór roślin do zielonych ścian lub projekt razem z wykonaniem. Współpracuję z firmą wykonawczą oraz producentem wertykalnych ogrodów. Są to rośliny porastające panele montowane w ścianę, dopasowane do odpowiednich warunków.

Dzięki współpracy z firmą montażową jesteśmy w stanie zamontować systemy nawadniania oraz oświetlenia, żeby zminimalizować ilość czasu poświęconą na jej pielęgnację. Pozostałe elementy pielęgnacji takiej zielonej ściany (doglądanie, przycinanie, przesadzanie, ochrona przed pasożytami) można włączyć w ofertę abonamentową serwisu roślin i nie wpływa to na cenę.

Rośliny w systemie wertykalnym, ale bez zielonej ściany.

Jeżeli wykonanie takiej zielonej ściany nie wchodzi w grę, przy odpowiednich warunkach rośliny mogą bez niej rosnąć wertykalnie. Wykonam wówczas taki projekt, aby wykorzystać rośliny pnące i zwisające – one również zrobią efekt pionowej zieleni.

Realizacje

Długo by wymieniać jaki wpływ ma na nas zieleń– począwszy od poprawy jakości powietrza, otoczenia, poprzez walory estetyczne, ekologiczne, ekonomiczne, aż po polepszone samopoczucie i zdrowie. Chciałabym, aby jak najwięcej ludzi mogło otoczyć się tym, skąd się właściwie wywodzimy, czyli naturą.

Stań się częścią naszej zielonej, roślinnej rodziny

Zapisz się do newslettera

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua.

At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Stet clita.

    Zobacz co u mnie