Blog

Blog

Długo by wymieniać jaki wpływ ma na nas zieleń– począwszy od poprawy jakości powietrza, otoczenia, poprzez walory estetyczne, ekologiczne, ekonomiczne, aż po polepszone samopoczucie i zdrowie. Chciałabym, aby jak najwięcej ludzi mogło otoczyć się tym, skąd się właściwie wywodzimy, czyli naturą. Zajmuję się florą i przyrodą w pełnej jej okazałości – wiedza i edukacja botaniczna, zielarska, zielone warsztaty, aranżacje zieleni do wnętrz, ogrodów oraz planowanie przestrzeni i krajobrazu.

Zimowe herbaty – Masala Chai i nie tylko

Zimowe herbaty – Masala Chai i nie tylko

Jest już zima, śniegu ni ma, ale na pewno nie raz zmarznie nam to i owo. Przychodząc z zewnątrz w stanie zbliżonym do sopla lodu, najchętniej wskoczylibyśmy pod kołdrę lub do wanny z gorącą wodą, niestety czasem po p...

czytaj

Rozmnażanie ceropegii metodą motylkową

Ceropegia to bardzo wdzięczna roślina, pasująca do niesamowicie wielu miejsc. Mam wrażenie, że ta zielona firanka zawsze wygląda dobrze, niezależnie od tego, czy to jest wnętrze nowoczesne, boho, rustykalne czy LOFT.


Jest to też roślina, która w swo...

czytaj

Ogrody Hortulus w Dobrzycy

Jest takie piękne i ciekawe miejsce na „ogrodowej mapie Polski”. Dla miłośników botanicznych podróży, architektów krajobrazu, ogrodników jest to taki plantotrip obowiązkowy.
Znajduje się w Dobrzycy, w województwie zachodniopomorskim. Nie tak daleko o...

czytaj

Zielona Biblioteka #5: Rok w ogrodzie

Do napisania tej recenzji zbierałam się prawie rok.

Gdy napisałam to zdanie, uświadomiłam sobie, że to zabawne, biorąc pod uwagę jaki ma tytuł.


Ale oto jest. Książka, której nie potrafiłam szybko przeczytać. Nawet nie chciałam. Ch...

czytaj

Zielone Rozmowy. Palmy w naszych wnętrzach

Zielone Rozmowy. Palmy w naszych wnętrzach

Jakie palmy możemy uprawiać w naszych domach? Jak o nie zadbać? Czy palmy należy zraszać? Którą palmę możemy uznać za najłatwiejszą, a którą za najtrudniejszą? Te odpowiedzi dostaniecie w niniejszym pości...

czytaj

Rośliny w sypialni – czy to bezpieczne, czy to rozsądne?

Raz na jakiś czas ktoś ostrzega, że roślin nie powinno się mieć w sypialni. Że prawa fotosyntezy, że rośliny kradną w nocy tlen. W tym artykule pokrótce to omówię. Zapraszam do czytania .

Powróćmy na chwilkę pamięcią do czasów szkolnych. Możemy wtedy...

czytaj

Stań się częścią naszej zielonej, roślinnej rodziny

Zapisz się do newslettera

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua.

At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Stet clita.

    Zobacz co u mnie